HASAN CEM YILMAZ KİMDİR?

2006 yılında Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

2007 yılından itibaren Ankara Barosuna kayıtlı olarak Serbest Avukatlık yapmaktadır.

Türkiye Barolar Birliği ve Ankara Barosu bünyesinde “İnsan Hakları Merkez” yöneticiliği yapmıştır.

İnsan Hakları İhlallerine karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Avrupa Konseyi ve Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile düzenlenen çeşitli eğitim programlarına katılmış ve bu alanda “Eğitici Eğitimi Sertifikaları” almıştır.

“İnsan Hakkı İhlalleri” ile ilgili Sivil Toplum Örgütlerince düzenlenen çeşitli yurt dışı ve yurt içi toplantılarında sunumlar yapmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulunda eğitim almıştır.

Ankara Barosu Staj Merkezi Başkan Yardımcılığı görevini ve staj danışmanlığı görevini 2016 yılından beri sürdürmektedir.

İş Hukuku, Aile Hukuku, Enerji Hukuku, İnsan Hakları Hukuku alanlarında “uzmanlık sertifikaları” ve “Bilirkişilik Eğitimi” almıştır.

Ceza Hukuku başta olmak üzere, İş Hukuku, Aile hukuku, Tazminat Hukuku, İcra Hukuku, Ticaret Hukuku, Uluslar Arası Hukuk ve Tüketici Hukuku alanlarında yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Yabancı Dil olarak “İngilizce” bilmektedir. Ofisinde uluslar arası hukuk alanında çeviri düzeyinde İngilizce bilen kişilerle çalışmaktadır.

2013 yılında evlendiği eşi Esin Saçlı Yılmaz, hali hazırda T.C. Sağlık Bakanlığı’nda Hukuk Müşavirliğinde Avukat olarak çalışmaktadır.

Av. Özge ERGİN

2015 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Bir yıllık staj dönemimin ardından Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Ankara Barosunun Gelincik Merkezi kurulunda rehber avukatlık yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Aktüerya Hukuku alanında “uzmanlık sertifikası” ve temel “bilirkişilik eğitimi” almıştır.

Aile Hukuku başta olmak üzere İş Hukuku, Aile Hukuku, Tazminat Hukuku , İcra Hukuku, Ticaret Hukuku ve Tüketici Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

TOP